Bounty palacsintatorta receptje:
Ennek a receptnek az alapötletét egy francia palacsintatorta, amit, hogy izgalmasabb legyen, mi kókuszosra, és persze, cukor és lisztmentesre alakítottunk át. Lassan már érdemes gondolkodni a húsvéti sütikben is, ha meg akarod lepni a családod, egy nagyon ütős cukormentes süteménnyel, nagyon ajánljuk, mivel könnyen elkészíthető, imádni fogják mind látványra, mind ízvilágra, az állagáról nem is beszélve, ami puha krémes. Amennyiben szereted a palacsintát, de nem akarsz bonyolult tortát klszíteni, a cukor és lisztmentes palacsinta recept miatt is érdemes megnézned.
-
- ENERGIA: 257,22 kcal/100 g
- FEHÉRJE: 6,26 g/100 g
- ZSÍR: 24,32 g/100 g
- SZÉNHIDRÁT: 2,02 g/100 g
Cukor és lisztmentes palacsinta készítése
Mennyiség: 12-15 db 22 cm átmérőjű palacsinta
A palcsinta tészta hozzávalói:
- 8 db tojás
- 200 g tejszín
- 200 g mascarpone
- 10 g útifű maghéj (2 evőkanál)
- 30 ml vanília aroma (2 evőkanál)
- 8 adagolókanál Yummy Sweet Bar vagy Red édesítőszer (0,56 g). Az újgenerációs Gold Joy-ból 16 adagolókanál 1,12 g
- 40 g holland kakaópor
- 300 ml szódavíz
- 30 g kókuszzsír

Tudtad?
A 4×-es típusú édesítőkből kb. 500 g-ot kell megenned ahhoz, hogy 2 kg eritrit édesítőhatását elérd.
A Gold Joy-ból ugyanezhez elég 24 g.
👉 Ez kb. 20× kevesebb édesítő, amit végül az ételeidbe viszel.
A tészta elkészítése:
- A tojáson és a szódavízen kívül, a hozzávalókat botmixer segítségével simára keverjük.
- A tojásokat összekeverjük az előző masszával, majd a szódavizet is hozzákeverjük. (fontos, hogy az utolsó keverés botmixerrel történjen, mert így kapunk sima tésztát, habverővel ez nem biztos, hogy sikerülni fog).
Sütés:
- Sütés előtt a serpenyő alját kenjük ki kókuszzsírral, palacsintákat közepes hőmérsékleten süssük ki, Az első oldal sütése kb. 2-3 perc, vastagságtól függően, a második oldal sütése jóval kevesebb kb. 0,5-1 perc.
Kókuszkrém készítése
A krém hozzávalói:
- 400 g tejszín
- 250 g mascarpone
- 10 g zselatin
- 10 ak Yummy Sweet Red vagy Bar édesítőszer (0,7 g). Az újgenerációs Gold Joy-ból 20 adagolókanál 1,4 g
- 50 g kókuszreszelék
- 30 g meleg víz
A palacsinta torta összeállítása, tálalása
Összeállítás:
- A palacsintákat (kb. 12-14 db) megkenjük a krémmel, majd félbehajtjuk, a félbehajtott részt is megkenjük, majd mégegyszer ráhajtjuk, így palacsinta sávokat kapunk.
- Megkenjük krémmel a palacsinta sávok felső részét is.
- Felcsavarjuk az egyik palacsintasávot, majd rátesszük a következőre, és tovább csavarjuk.
- Ezt a felcsavart részt egy tortatartó tál közepére helyezzük,Úgy, hogy a többi palacsintát is körbe spirálisan fel tudjuk tapasztani.
- Amikor az összes palacsintát feltapasztottuk, akkor egy állítható tortaformával összefogjuk, és néhány órára hűtőbe tesszük, hogy összeálljon.
Tálalás:
A palacsintatortát megszórjuk kókuszreszelékkel, és kókusz forgáccsal díszítjük.
Miért érdemes kipróbálni a Yummy Sweet Gold Joy-t?
- Drasztikusan kevesebb édesítőt kell megenned ugyanahhoz az édességhez
A 4×-es típusú édesítőkhöz képest a Gold Joy-ból 500 g helyett csak 17 g kerül az ételeidbe, 2 kg eritrit édesítőhatásához. - Szukralóz nélkül is finom
Nem kell kompromisszumot kötnöd az ízért. - Nem dominál az eritrit hűvös érzet
Az ajánlott adagolással (1 kávéhoz 1 adagolókanál = 0,07 g).
„Én már régóta ezzel édesítek, most a szomszédasszonyomnak rendeltem.
Remélem, ő is meg lesz elégedve, úgy mint én!”
– P. Margó visszajelzése Facebookon
A webshopban eredetiben is olvasható a vélemény.

1980 Ft/db ingyenes szállítással*
(Bankkártyás vagy átutalásos fizetés esetén)
________________________________
100% ÍZGARANCIA: Felbontva is visszavesszük!
Kuponkód: ÍZVARÁZSLAT1
(Extra 10% kedvezmény – Érvényes: 2026.01.20-ig)

11320 Ft/db
________________________________
100% ÍZGARANCIA: Felbontva is visszavesszük!
Kuponkód: ÍZVARÁZSLAT1
(Extra 10% kedvezmény – Érvényes: 2026.01.20-ig)
_______________________________________________
Elérhető az Egyesült Királyságban is az AMAZON UK -n, ha kint élsz.
Egy videós vásárlói vélemény az Amazonról:
„Olyan, mint a cukor, nincs utóíze, és nagyon kevés is elég belőle a kávémba vagy a pudingomba – eddig a legjobb édesítőszer, amit valaha próbáltam.” /Victoria P./
(Az eredeti angol vélemény itt olvasható az Amazonon)

